Blog věnovaný (nejen) českému a světovému undergroundu...

2.díl - 1.část

9. ledna 2011 v 23:13 | Pixie |  Příběh obyčejné existence
Nesnášim to tu. Je to otravná, monnotóní práce. Občas přemejšlim, jak dlouho to tu ještě vydržim. Celej den myslim na tu skladbu, co jsem předevčírem konečně dodělal. Je pro Lauru, o Lauře, prostě pro ní. Stejně jí ji asi nikdy nezahraju, na to nemám odvahu. Asi by jí to ani nezajímalo. Zajímalo, Laura je taková, znám jí. Máme podobnej vkus a kdyby něco takovýho složila ona, ani by to nemuselo být pro mě, moc rád bych si to poslechl, zajímalo by mě to.
Konečně šest hodin. Jdu se převlíct, venku na mě čeká Gaz.
Před branou fabriky už čeká Gaz. Černovlasý kluk nižšího vzrůstu. S úsměvem na jeho pěkné tváři na mě mává už z dálky. Gaz byl vždycky, řekněme, dost atraktivní pro holky, ale málokterou si pustil k tělu. Gaz je o tři roky starší, než já a já ho znám něco přes dva léta. Kdysi měl holku, byl s ní přes čtyři roky. Tohle by mi asi nikdy neřekl, nerad o tom mluví, ale jednou, když jsme se totálně spili u Jamieho a ujel nám poslední bus do města, jsme šli pěšky a dlouho si povídali. Gaz mi toho tu noc řekl hodně, byl děsně nalitej, dokonce i to od čeho má tu jizvu na ruce. Jako malýho ho táta prej hrozně řezal a když se jednou večer Gaz vrátil domů, tak po něm jeho fotr hodil Gazovo freestylový kolo. Vždycky mi říkal, že to má z kola, takže měl vlastně pravdu.
"Tak jak to šlo? Slepil si dneska hodně krabic? Hehe," zasměje se mi Gaz, ale pak se na mě hned vážně podívá: "Máš na víc, než dělat v posraný fabrice na krabice."
"Tohle jé vim, ale chci si našetřit nejdřív nějaký peníze, ať mám na vejšku nějakej kapitál," zalžu mu a koukám se do země, když vyrážíme směrem k zastávce.
Tuhle lež jsem zkoušel říct i mámě, ale ta byla jak šílená, jen co jsem řekl, že jsem začal pracovat a vykašlal jsem se na školu v hlavním městě, kde jsem půl roku byl.
"Haha", znova se mi zasměje Gaz, jenže teď už ironicky, a zamračeně se na mě podívá: "myslíš, že nevim, proč jsi se vrátil? Fakt si myslíš, že mi to není jasný? Jsi tu kvůli Lauře, vole!"
Přijíždí autobus. Řidičovi říkáme o jízdenky na předměstí, tam kde bydlí Jamie. Dneska pořádá rozlučkovou kalbu, odjíždí do Austrálie. On i jeho snoubenka Lina. Lina je hodná a příjemná hezká holka. Hodí se k Jamiemu dobře. Oni si v tý Austráli našli práci i bydlení, tak šli za lepším.
"Měl bys jí nechat bejt, vole. Nemá to cenu a akorát jseš kvůli tomu pořád v hajzlu."
Sedám si vedle Gaze a předstírajíc ledabylost mu rychle odpovím: "Mě je to u prdele, nejsem kvůli ní v hajzlu. Štve mě to s mámou."
"Jasný, jasný. Víš o tom, že tam bude taky?", zeptá se mě Gaz.
"Moje máma? Kde?," hned ze sebe zděšeně vyhrknu.
"Ne, ty vole. Laura! A u Jamieho," odpoví mi Gaz a kroutí hlavou na znak mojí nechápavosti.
Tahle zpráva by mě jinak potěšila, ale já si hned vybavím, že tam bude s tím blbečkem od nábytku. Hned mě chytá vztek, že celý zrudnu. Gaz to na mě určitě poznal, ale radši nic neříkal, aby mě nenaštval ještě víc, a díval se z autobusu ven do ulic.
Autobus projíždí nočním městem pomalu. V tom sněhu se musí asi špatně jet.
Přijíždíme do předměstí. Jamieho dům je kousek od zastávky. Jdeme stále mlčky a já si v hlavě říkám, kolik toho budu muset dneska vypít, abych tam mohl vydržet v přítomnosti jí a toho jejího mamlase Michaela.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 o´sharková o´sharková | Web | 10. ledna 2011 v 16:28 | Reagovat

Super,líbí se mi to,a krásně píšeš-stylisticky dost dobře,mě třeba vždycky trvá dost dlouho dostat svůj text do čitelného stavu.:)
těšim se na další,jak si Gaz povede.

2 Pixie Pixie | 10. ledna 2011 v 20:30 | Reagovat

Díky moc :-) Takže Gaz je tvá oblíbená postava? V příběhu bude mít ještě celkem velkou roli ;-) Je to třetí nejdůležitější postava (samozřejmě po Lauře a Danovi)

3 habala habala | Web | 10. ledna 2011 v 21:36 | Reagovat

Šárka má recht, dobře píšeš! Když to čtu, mám z toho pocit, že to píše nějakej vyspělej autor, ne jenom majitel blogu, píšící jen tak pro srandu nám, králikum... Hele, ty už jsi někdy něco takovýho většího (nebo významnějšího nebo jaký je to správný slovo) napsal?

4 Pixie Pixie | 11. ledna 2011 v 20:57 | Reagovat

Né né. Fakt je to můj první počin. Ale děkuji za kladnou kritiku, fakt mě to těší :-) Na zdrávce jsem byl sice šéfredaktor školních novin, ale nikdy jsem nepsal žádnej příběh...ale vždycky jsem si říkal, že jednou s něčím začnu. Tak teď jsem konečně začal. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama